Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

FOTOEXPEDICE NEPÁL, ANNAPURNA

FOTOEXPEDICE NEPÁL, ANNAPURNA

FOTOEXPEDICE NEPÁL, ANNAPURNA

26.10.2013

Akce už proběhla. Zasílejte mi informace o dalších termínech.

FOTOEXPEDICE NEPÁL, ANNAPURNA

26.10.2013 / Konec akce: 09.11.2013 Délka akce: 15 dní
Kam: Nepál, Kathmandu, Pokara, pod vrcholy Annapurna Cena: 53200 Kč Obtížnost:1 2 3 4 5
Odjezdové místo: Praha Ubytování: Jiná kombinace dále popsaná v propozicích Maximální počet účastníků: 8
Fotoexpediční rozcestník
Doprava: Vlastní
Stravování: Vlastni
Další informace telefon: 734483779
Při zrušení vaší účasti do 60 dní před konáním akce je storno poplatek 45 % z ceny akce, a poté 100 %. Pro případ nehody si zajistěte cestovní pojištění a pojištění storna ze strany účastníka.

Opět se vydáváme do Asie, tentokrát s fotoexpedicí Nepál zavítáme pod vrcholy Annapurny, do historického budhistického místa Pokhara a samozřejmě Kathmandu s jeho královskými tradicemi. Nepál, který tvoří most mezi Indií a Himalájí, představuje kulturně a fotograficky jedno z nejúžasnějších a nejfotogenitějších míst na planetě.

Registrace na expedici Nepál Annapurna

Naše fotoexpedice Nepál vás zavede do Kathmandu, Pokhary, na krátký 6denní trek pod vrchol 13. nejvyšší hory světa - Annapurna (8091 m. n. m.), kde si užijeme nejkrásnější výhledy na vrcholky těchto velikánů. V této centrální části Nepálu budeme fotografovat dalších 13 vrcholů rostoucích nad 7000 metrů a dalších 16 šestisícovek.

Program fotoexpedice Nepál je následující.

Druhý den po příletu do Kathmandu a ubytování si na místech Swayambhunath Stupa, Pashupatinath Temple a Kathmandu Durbar Square uděláme fotografie těchto posvátných míst. Je potřeba vyhradit dostatek času, protože je zde velký provoz lidí a počkat si na správné světlo. Fotografovat zde můžeme bez omezení.

Durbar Square

Swayambhunath Stupa na fotoexpedici Nepál

Swayambhunath Stupa je klášter kousek od Tamelu (turistické místo Kathmandu) proslulý tím, že v jeho okolí žijí nespočítatelné tlupy opic. Možná také proto jej nazývají opičí klášter.

Další den pojedeme pronajatým busem do Pokhara, na jejíž prohlídku budeme mít další den. 


View Larger Map

Následovat bude odjezd na 6denní nenáročný trek Annapurna panorama do místa Punhill (3000 m. n. m), kde za časného rána a při východu Slunce pořídíme fotografie skupiny vrcholů Annapurny. Annapurna I je nejvyšší a má 8091 metrů, statní vrcholy, Annapurna II-IV, Gangapurna a Annapusrna South mají všechny přes 7000 metrů. K dispozici budeme mít nosiče (pro dva fotografy jeden). V tomto období je v Nepálu velice stabilní počasí. Na treku se nám postupně otevře výhled na všech 20 zasněžných vrcholů západního Nepálu. Ubytovávat se budeme v místních tavernách nebo vlastních spacácích. Jídlo a pití se dá pořídit přímo u místních nebo si jej můžeme brát s sebou. Z Pokrahy vystoupáme do výšky 3200 m. n. m. Žádně speciální povolení nepotřebujeme.

Další tři dny se vrátíme do Pokhara, kde strávíme další den.

 

V Kathmandu na konci expedice navštívíme jedno z nejvýznamnějších tibetských míst Boudhanath Stupa, kde je uloženo Budhovo vědomí. Například Boudhanath Stupa je jedno z nejvýznamnějších budhistických míst ukrývajících podle legendy Buddhovo vědomí. Na smínku jsem sestavit panorama z 12 fotografií.

Další den odlétáme z Kathmandu. Uvedená cena je bez letenky a přesný itinerář vám zašleme po složení zálohy. Pokud by se členové expedice shodli, můžeme program na místě upravit, případně slevnit.

Registrace na expedici Nepál Annapurna

Jméno

Příjmení

E-mail

Popište třemi větami vaše zkušenosti v horách a fotografování v horách.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.